polski angielski niemiecki japoński rosyjski francuski hiszpański

Obok hotelu

Stara Kopalnia - Nowa Idea


Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najbardziej wyjątkowych obiektów w Europie – Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Kopalnia powstała w XVII wieku, wydobycie węgla zakończono w niej w 1996 roku. Na jej terenie znajdują się unikatowe w skali Europy i świata zachowane obiekty architektury przemysłowej. W 2014 roku w kompleksie jedenastu zrewitalizowanych budynków otworzono nowoczesne centrum nauki i sztuki. W samym sercu industrialnego niegdyś Wałbrzycha pojawiło się wyjątkowe miejsce turystyki, kultury i sztuki, nauki i edukacji, stając się wielką atrakcją dla miasta i regionu oraz dla gości z kraju i zagranicy. W 2015 Stara Kopalnia została laureatem prestiżowego konkursu "Zabytek Zadbany"


Stara Kopalnia to:


MUZEUM. Tutaj można się dowiedzieć wszystkiego o węglu, górnictwie i górnikach pracujących w skrajnie niebezpiecznych warunkach. W muzeum można poznać tajemnice geologii oraz obejrzeć oryginalne konstrukcje, rozwiązania procesów technologicznych i bogatą ekspozycję maszyn, która pozwala prześledzić niemal dwa stulecia przemysłowego rozwoju. 


GALERIA SZTUKI I WYSTAWY. To niepowtarzalna okazja by poznać szlagierowe osiągnięcia międzynarodowej sztuki, podążyć ścieżką najnowszych trendów współczesnej kultury. 


WARSZTATY. Ceramiczne i garncarskie zajęcia dla każdego, realizowane w Centrum Ceramiki Unikatowej. Stara Kopalnia oferuje szeroką paletę historycznych, architektonicznych, industrialnych i rzemieślniczych warsztatów dla szkół i placówek edukacyjnych. To doskonałe pole dla rozwoju wiedzy, umiejętności i wyobraźni oraz twórczych poszukiwań nowych horyzontów. 


WYDARZENIA. Ogromna kubatura i wyposażenie Centrum pozwalają na organizację imprez bez ograniczeń technicznych i branżowych. Przestrzeń publiczna i wnętrza zaprojektowane przez światowej sławy specjalistów z powodzeniem sprawdziły się jako klimatyczne miejsce koncertów, projekcji, konferencji, wystaw, kameralnych spotkań i masowej rekreacji. 


Stara Kopalnia jest otwarta codziennie do zwiedzania 

w godz.10.00-18.00 

(ostatnie wejście o godz. 16:00)

 Serdecznie zapraszamy!Atrakcje blisko hotelu W naszym hotelu znajduje się punkt informacji turystycznej z mapami i informatorami, a nasz personel z miłą chęcią pomoże Państwu w zorganizowaniu dnia pełnego przygód.

book now
Przyjazd
Wyjazd
Hotel oceniony przez 55 gości
4,6 / 5
ibis Styles Walbrzych

Polityka Prywatności - Polityka Cookies - Klauzula Cookies
Ibis Styles Hotel Wałbrzych, to najnowocześniejszy i największy hotel w rejonie, który sprzedaje noclegi w promocyjnej cenie. Hotel znajduje się w centrum, a baza noclegowa hotelu liczy 130 pokoi. Hotel posiada również dobrą restaurację i salę konferencyjną. W cenie noclegu wliczone jest śniadanie, Wi-Fi i parking. Hotel położony jest naprzeciwko Galerii Victoria, największego centrum handlowego w mieście. Jest on najlepiej ocenianym hotelem w kategorii: Hotel Wałbrzych, Hotele Wałbrzych i Noclegi Wałbrzych. Ibis Styles Hotel Wałbrzych to najczęściej rekomendowany hotel zarówno przez klientów biznesowych jak i rodzinny, sprawdź sam nasze opinie na Booking.com i Tripadvisor.com - Outsourcing IT Wałbrzych - Obsługa firm Wałbrzych